تصور غلط بیشتر افراد این است که صادرات کالا به کشورهای دیگر کار سخت و طاقت فرسایی است.

صادرات اصلا کار سختی نیست! درست است که فرآیند صادرات چند وجهی و دارای پیچیدگی‌ها و ریزه‌کاری هایی است ولی بادانش و ابزارهای مناسب می‌توان این فعالیت را به سادگی انجام داد. اولین قدم در این مسیر، تغییر ذهنیت خود از یک تولید کننده و یا فروشنده، به ذهنیت یک تاجر موفق است.

International Trade Center

دوره آموزش بین المللی تجارت جهانی ITC

شناخت پتانسیل های صادراتی یکی از مهمترین اقدامات اولیه برای صادرات است. نقشه پتانسیل صادرات اطلاعات به موقع و عملی در مورد محصولات، بازارها و تأمین کنندگان با ظرفیت های استفاده نشده در اختیار قرار میدهد. همچنین اولویت بندی بخش های جدید با شانس مطلوب برای موفقیت در صادرات را از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

          برای مثال سرامیک بدون لعاب، سنگ فرش، کوره، کاشی دیواری، مکعب موزاییک و موارد مشابه در بازار جهانی که با کد تعرفه یا HS CODE 6907 شناخته می شود. ظرفیت صادراتی سرامیک بدون لعاب، سنگ فرش، کوره، کاشی دیواری، مکعب موزاییک از ایران به اروپا برابر 34.5 میلیون دلار ارزیابی شده است که در حال حاضر میزان 29.4 میلیون دلار از این پتانسیل استفاده نشده است. بنابراین با توجه به میزان پتانسیل باقی مانده گزینه خوبی برای صادرات خواهد بود.

          بازارهای دارای بیشترین پتانسیل برای صادرات (6907) سرامیک بدون لعاب، سنگ فرش، کوره، کاشی دیواری، مکعب موزاییک و مواردی از این دست از ایران ؛ کشورهای عراق، چین ، پاکستان و عمان است. عراق بیشترین اختلاف مطلق بین صادرات بالقوه و واقعی را از نظر پولی نشان می دهد. همانطور که از نمودار ها برمی آید پتانسیل صادرات این اقلام رو به پایان بوده و انتخاب کشورهای دیگر بسیار مناسب تر به نظر می‌رسد.
         طبق چارت ها مشخص است که بازارهای دارای بیشترین پتانسیل برای صادرات سرامیک بدون لعاب، سنگ فرش، کوره، کاشی دیواری، مکعب موزاییک و مواردی از این دست ، چین ، روسیه و اندونزی است. ایران، نزدیکترین ارتباط صادراتی برای این اقلام را با ترکمنستان را دارد. روسیه بازاری است که بالاترین تقاضا را برای این کالاها دارد.

بازار سنگ، کاشی و سرامیک با ارزش 34.5 میلیون دلار
حجم تجارت فعلی 15%

          اینها بخشی از تجزیه و تحلیل و مطالعه برای یک محصول خاص در بازارهای بین المللیه که در این کارگاه بصورت کاملا مفصل به آن  پرداخته خواهدشد و نکته جذاب دیگه اینکه افراد شرکت کننده دراین کارگاه می بایست بصورت گروهی و تیمی پروژه ای رو در راستای اطلاعات کسب شده در کارگاه انجام و ارئه دهند.

Why This Course

چرا باید در این دوره شرکت کنم؟

WHat is This Course

در این دوره چه چیزی می‌آموزم؟

مجموعه داده‌های آنلاین که آمار تجارت بین‌المللی و شرکت‌ها را ارائه کرده و همچنین شاخص‌های عملکرد صادرات، تقاضای بین‌المللی، بازارهای جایگزین و نقش رقبا را در این بازارها به تصویر می‌کشد.

نیازهای شرکت‌های خصوصی و سیاستگذاران را از طریق بهبود شفافیت بازار و تسهیل تحلیل سیاست‌های تجاری و همچنین ارائه اطلاعات جامع در مورد موانع تجاری مرتفع می‌سازد.

اطلاعات تخصصی مربوط به تحلیل‌های تجاری را به‌صورت اطلاعات کاربردی در مورد موقعیت‌های صادراتی نمایش می‌دهد. این ابزار بر اساس یک مدل اقتصادی جامع، پتانسیل کشورها را برای افزایش تنوع صادرات مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

آموزش نحوه تدوین و آماده سازی کاربرگ صادراتی شامل نتایج تجزیه و تحلیل و مطالعه بازار

Who teach me

مدرسین دوره چه کسانی هستند؟

رزومه رو اینجا بنویس

رزومه رو اینجا بنویس و بنویس

اینجا هم بنویس

اینجا و اینجا بنویس

رزومه رو اینجا بنویس

رزومه بنویس

اینجا و اینجا و اینجا بنویس

رزومه رو اینجا بنویس

رزومه رو اینجا بنویس و بنویس

اینجا هم بنویس

اینجا و اینجا بنویس

رزومه رو اینجا بنویس

رزومه بنویس

اینجا و اینجا و اینجا بنویس

Method of holding

نحوه برگزاری دوره به چه صورتی است؟

طــــــــــــول دوره

16 ساعت طی 2 روز

شیــــــــوه برگزاری

حضوری در هتل آتانا

شیـــــوه تدریـس

کارگاهــــی و تمــرینی

13,000,000 تومان

مبلغ سرمایه‌گذاری